ShowcaseImage

Valgus meie ümber inspireerib, meelitab, võimaldab suhelda, määrab meeleolu ja emotsionaalse kvaliteedi...

Kvaliteetne valgustus on tootlikkuse ja võimekuse töövahend

Leedvalgustus on viimase aasta valgustustehnika kuumim teema ja seda nii sise- kui välisvalgustuse osas. Sõltuvalt  kogemustest  seda  kas  pooldatakse,  ollakse  vastu  või  äraootaval  seisukohal.  Käesolev  artikkel vaatleb  lühidalt  mõningaid  negatiivsete  arvamuste tagamaid.

Tänapäeval ei kahtle enam ükski elektriinsener, et enamikes valgustuspaigaldistes on leedvalgustus korrektse lahenduse korral energiasäästlik. Valgustuse valiku tasuvus sõltub aga mitmetest teguritest – millisesse keskkonda leedvalgusteid vajatakse, milline on selle keskkonna kasutusmuster ja kui õigesti on valik teostatud. Internetist odavalt soetatud toodetega enamasti rahul ei olda nende halva kvaliteedi ja lühikese eluea tõttu. Ka mõningates müügikontorites, kus leedtehnoloogia tagamaid ei tunta, pakutakse tooteid, mille toimivusnäitajad ei küüni lubatud andmete lähedalegi. Võimalus teenida tellijate teadmatuse pealt suurt kasumit on pannud agaralt tegutsema kõik  väikseimagi  ärivaistuga  inimesed,  kel  aga  leedvalgustitele esitatavatest nõuetest aimugi ei ole. Sellest tulenevalt püüab Euroopa Elektriseadmete Sertifitseerimise Assotsiatsioon (ingl European Electrical Products Certification Association) kaitsta Euroopa turgu ebakvaliteetsete toodete eest ning soovitab kõikidel valgustite hankijail küsida Euroopas kehtivat ENEC kõrgeimatele ohutusnõuetele vastavuse sertifikaati. Sertifikaat kehtib üks  aasta  või  kuni  ohutusnõuetesse  tehakse  muudatusi.  ENEC-märgisega  kaasneb  tootjatehase  iga-aastane inspektsioon,  tootmise  ning  toote  nõuetele  vastavuse monitooring. Kehtiva ENEC-sertifikaadi olemasolu saab kontrollida igaüks ww.eepca.eu andmebaasist.

Lae siit alla terve artikkel PDF formaadis.

Kontakt

Tallinn, 12614, Harju maakond

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 7112 173
+372 5119 708

Tiiu Tamm Inseneribüroo OÜ
Reg.kood 11731729

Külastajaid

Meil on lehel 24 külalist ja 0 liiget

TTIB-st

Nüüdisaegne valgustustehnika areneb pidevalt, luues uute valgustusalaste tehnoloogiate ja juhtimisviiside kasutamisega võimaluse energiasäästuks. Leedtehnoloogia kiire areng nõuab pidevat kursisolekut uute teadmiste rakendamise valdkonnas ning orienteerumist väga erineva kvaliteediga toodete hankimisel. Valguse ja valgustuse mõju tervisele ja töövõimeusele on seni alahinnatud. Tiiu Tamm Inseneribüroo OÜ tegevusalaks on valgustustehnika valdkond pakkudes turvatunnet oma valgustusalaste otsuste langetamisel.